2018-05-26

“Автомат робот”

  • Шинэ мэдээ
  • 2018-05-13
  • Баасанням
  • 50

ТДС-ийн аварга баг шалгаруулах анхдугаар "АВТОМАТ РОБОТ – 2018" тэмцээн амжилттай зохион байгуулагдлаа.

ТДС-ийн аварга баг шалгаруулах анхдугаар "АВТОМАТ РОБОТ – 2018" тэмцээн амжилттай зохион байгуулагдлаа.

       Оюутнуудын  техник сэтгэлгээ, зохион бүтээх чадварыг хөгжүүлэх, чөлөөт цагийг зөв боловсон өнгөрүүлэх зорилгоор ТЭЭВРИЙН ДЭЭД СУРГУУЛИАС санаачлан зохион байгуулсан “Автомат робот”-ын тэмцээн анх удаагаа  2018.05.10 ны өдөр  амжилттай зохиогдлоо.

       Тус тэмцээнийг ТДС-ийн  Мэргэжлийн салбарын  болон Суурь боловсролын тэнхимийн багш ажилчид, оюутнууд зохион байгууллаа. Энэхүү тэмцээн нь  шулуун замын робот, робот рейс  гэсэн 2 төрлөөр зохиогдлоо.

Уг тэмцээнийг нээж  Тээврийн дээд сургуулийн эрдэмтэн нарийн бичгийн дарга М.Бямбасүрэн /Ph.D/  үг хэлэн тэмцээнд оролцогч оюутан залууст амжилт хүсэв.

Тэмцээнийг зохион байгуулах комист

ТДС-ийн Мэргэжлийн салбарын багш:                         /А.Галсан-Ёндон/
ТДС-ийн СБТ-ийн багш:                                                 /Д.Чулуунцэцэг/
ТДС-ийн Мэргэжлийн салбарын багш:                        /Д.Батдэлгэр/

Тэмцээний шүүгчээр

  1. ТДС-ийн  Мэргэжлийн салбарын ахлах багш:             Л.Бямбасүрэн
  2. ТДС-ийн Мэргэжлийн салбарын багш:                         Ц.Энхтөгс
  3. ТДС-ийн Мэргэжлийн салбарын  багш:                        Н.Баяржавхлан
  4. ТДС-ийн Мэргэжлийн салбарын багш:                         Ө.Соёлцэцэг
     нар ажиллаа.

       Энэ удаагийн тэмцээнд 13 багийн  39 оюутнууд ур ухаан, хурд хүч, мэдлэг чадвараа уралдуулан өрсөлдсөнөөс дараах багууд амжилт гарган байр эзэллээ.

Шулуун замын уралдаанд 13 баг өрсөлдсөнөөс:

  1. Тэргүүн байр :       Тээврийн дээд сургуулийн  Б.Баатар ахлагчтай Т2-1 баг,
  2. Дэд байр:                 Тээврийн дээд сургуулийн  Б.Сүхбат ахлагчтай Ш2-1 баг
  3. Гутгаар  байр :       Тээврийн дээд сургуулийн  А.Биндэргарав  ахлагчтай Ш2-4 баг шалгарав.
  4.  

Шулуун замын уралдааны урьдчилсан тоглолтын хамгийн хурдан 8 робот

Багийн нэрс

Багийн ахлагч

Хугацаа

1

Ш2- 1

Б.Сүхбат

6.76

2

Т2-1

Б.Баатар

8.15

3

Ш2-4

А.Биндэргарав

8.36

4

Ш2-2

Б.Энхжин

8.53

5

Ш2-3

Б.Бямбасүрэн

8.90

6

В2-1

Б.Маралгуа

9.20

7

П2-1

Э.Намуун

10.42

8

Э2-1

Э.Баянмөнх

52.10

Robot Race тэмцээнд  11 баг өрсөлдсөнөөс:

  1. Тэргүүн байр :   Тээврийн дээд сургуулийн  Э.Баянмөнх ахлагчтай Э2-1 баг
  2. Дэд байр:                   Тээврийн дээд сургуулийн  Э.Намуун  ахлагчтай П2-1 баг

 

Багийн нэрс

Багийн ахлагч

Хугацаа

1

Э2- 1

Э.Баянмөнх

47.20

2

П2-1

Э.Намуун

55.94

Ингээд 2 төрлийн нэгдсэн дүнгээр

 

  1. Тэргүүн байр :   Тээврийн дээд сургуулийн     Э.Намуун ахлагчтай П2-1 баг
  2. Дэд байр:          Тээврийн дээд сургуулийн      Э.Баянмөнх ахлагчтай Э2-1 баг
  3. Гутгаар  байр :  Тээврийн дээд сургуулийн      Б.Баатар ахлагчтай Т2-1 баг



Өмнөх хуудасруу буцах